אודות הסדנה

חזון 
הסדנא להכשרת רקדנים הוקמה מתוך רצון לטפח רקדנים להיות מקצועיים בתחום המחול ולהוות עתודה ללהקת המחול ורטיגו. תלמידי מחול רבים חסרים את ההכשרה להתפתח לרקדנים מקצועיים בסיום לימודיהם, מתוך הכרה בחוליה החסרה בשלב זה הוקמה הסדנא כבית לכל אותם רקדנים הנמצאים בשלב המעבר מתלמיד לרקדן.

מטרות:

הקניית כלים טכניים לרכישת ידע פיזי ויכולת ביצוע ברמה מקצועית גבוהה, לצד פיתוח היכולת היצירתית, ההבעה האישית תוך מתן דגש על אישיותו וייחודו של כל תלמיד.

ייחודיות הסדנא להכשרת רקדנים
שפת התנועה של ורטיגו מורכבת ממגוון רחב של שיטות תנועה כמו ריליס, בלט קלסי וקונטקט אימפרוביזציה. בסדנא אנחנו מנסים לשמר את דרך עבודתה של ורטיגו ולחשוף את התלמידים לאותו מגוון תנועתי תוך הקפדה על יחס אישי ורף מקצועי גבוה.
הסדנא להכשרת רקדנים הוקמה בינואר 2002 לצד להקת המחול ורטיגו.

דמות הבוגרים
בוגרי הסדנה הם רקדנים עם יכולות נרחבות המסוגלים לצאת לדרכם המקצועית לאחר שרכשו כלים מגוונים בתחום המחול העכשווי. השאיפה העיקרית היא לראות את הבוגרים שלנו משתלבים בלהקת ורטיגו ובלהקות מחול מקצועיות דומות. בנוסף יוכלו גם להשתלב בתחום הפרינג', להמשיך בלימודים בארץ ובחו"ל, ולפתח את דרכם בתחומים כמו קונטקט אימפרוביזציה, הוראה ושילוב המחול באופן יצירתי בחיים המקצועיים והקהילתיים.

מבנה הלימודים – הסדנא להכשרת רקדנים

התכנית  להכשרת רקדנים של ורטיגו  היא  תכנית דו-שנתית ומורכבת משני סמסטרים בשנה, מטרתה להכשיר רקדנים כדי שיוכלו להשתלב בעולם המחול המקצועי. מיועד לרקדנים  בני 18 – 28 ולרקדניות בנות 18-25 אשר מגיעים ממסגרות מחול בארץ ובעולם. התוכנית מוכרת על ידי משרד התרבות והספורט וניתן לממש בה את הפיקדון הצה"לי. בוגרי סדנת ורטיגו השתלבו במהלך השנים בסצנת המחול  העצמאי בארץ ובחו"ל .

בסיום כל סמסטר מתקיימות שתי הופעות בציר על במה מקצועית עם תאורה והגברה. באמצע סמסטר מתקיים שבוע אינטנסיב בכפר ובסיומו הופעת סטודיו בכפר.

-1- תוכנית ההכשרה נבנית כסימולציה של עבודת הלהקה

-2- שיעורי טכניקה יומיומיים ברמה גבוהה ביותר: קלאסי, מודרני, קונטקט וחזרות רפרטואר של להקת ורטיגו

-3- במהלך השנה מתקיימות יותר מ-4 הפקות בימתיות המציגות תוכנית אמנותית עשירה

-4- יציאה לפרוייקטים ייחודים  לסדנת ורטיגו בשיתוף פעולה בין בי"ס לצילום מוסררה, האקדמיה הגבוהה בצלאל ועיריית ירושלים

ניהול אמנותי קרן חורש בגון

ניהול הפקה וחזרות רות ולנסי

מרכזת הסדנא סיגל רוט

מערכת השעות מורכבת מצוות הוראה קבוע, לצד יוצרים מתחלפים, צוות המורים מביא עמו גישה מקצועית ובלתי מתפשרת לצד פחיתות לשינויים החלים בעולם המחול.

קלאסי – תומר גולן, אילן קו, רינה וורטהים

מודרני – קרן חורש בגון, אלון קרניאל, ענבל אלוני, רות ולנסי

קונטקט אימפרוביזציה – מיה רשף

אימפרוביזציה וקומפוזיציה: ענבל אלוני

יוצרים שיצרו בסדנא לאורך השנים: נעה צוק, רועי אסף, סהר עזימי, רייצ'ל ארדוס, עידן כהן, דפי אלטבב, גיל קרר, קרן חורש בגון

 

התחלה  סמסטר א' 1.9.2019  סיום סמסטר א'  סוף ינואר 2020

התחלת סמסטר ב'  2.2020  סיום  סוף יוני 2020

שכר הלימוד
שנה א' 17,430 ₪
שנה ב' 16,000 ₪

*כולל דמי רישום בסך 800 ₪ ללא החזר במקרה של ביטול