מרחב נע

אירוע המוקדש לזכרו של הרקדן, הכוריאוגרף והמורה האהוב – אביב איבגי.

בביצוע סדנת המחול ורטיגו

אירוע המוקדש לזכרו של הרקדן, הכוריאוגרף והמורה האהוב – אביב איבגי
בביצוע סדנת ורטיגו

22/12/2023 | שישי | 12:00 להרשמה לאירוע

אביב נולד וגדל בירושלים. הוא בוגר תוכנית המלגה באולפן הירושלמי למחול בניהולה של תמרה מיאלניק, ולאחר שירותו הצבאי זכה במלגת לימודים בבית הספר למחול אלווין איילי בניו יורק. עם סיום הלימודים החל לעבוד עם מספר כוריאוגרפים וקבוצות מחול בעיר ביניהם; מרקופסקי/צוקיימה תיאטרון מחול, להקת המחול של דניאל גריצמן ג`ונתן אפל, איתם סייר באירופה וצפון אמריקה. בחזרתו לישראל הצטרף ללהקת המחול ורטיגו שם רקד שלוש שנים, ויצר כוראוגרפיה לפסטיבלים רבים ביניהם גוונים במחול, הרמת מסך, פסטיבל בת ים, פסטיבל ישראל ועוד. עבודותיו היו מאופיינות בתנועתיות מורכבת ודחוסה, בתאטרליות ובחוש ההומור האופייני לו.
אביב לימד בבית ספר של להקת המחול ורטיגו בירושלים, בבית הספר למחול של הקבוצה ביפו, ובסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים, השפיע וליווה מאות סטודנטים במהלך הלימודים.

אביב היה לא רק רקדן כוראוגרף ומורה מוכשר רגיש ויצירתי;  בחמש עשרה השנים בהם לימד בסטודיו תנועה מחול וריקוד הוא חיבר דורות של שחקנים לגופם, לתודעתם ולנפשם. דרך עבודת גוף נחושה קפדנית ומדוייקת, הוא היווה מקור השראה, הן בידע הרב שהנחיל לתלמידיו, בתהליכי העבודה והלמידה שהטמיע בהם, ברוח החוקרת שהביא לכיתת הלימוד, בכנות שבה דבק, בלבו הפתוח והרחב לכל תלמיד, ובנכונות שלו ללוות כל מי שרוצה לצאת לדרך. אביב היה מקור השראה יוצא דופן לתלמידיו ואת ערכיו הטמיע עמוק בתוך הסטודיו. אחרי לכתו אנו כואבים את חסרונו, וממשיכים את דרכו וחזונו.

תוכנית הערב:

סדנת המחול של ורטיגו בקטעי מחול מתוך רפרטואר הלהקה, כוריאוגרפיה נעה ורטהיים ויצירות מקוריות

צפייה בקטע וידאו מתוך "כח האיזון", להקת ורטיגו, שבו השתתף אביב ז"ל.

סדנת תנועה בהנחיית ענבל אלוני וחי כהן, ורטיגו כח האיזון  –
סדנת קונטקט אימפרוביזציה משולב לאנשים עם יכולות שונות, מחול ספונטני שנעשה באמצעות תקשורת פיזית בין רוקדים.

ניהול אמנותי: קרן בגון חורש
ניהול הפקה: אילן קו
רכזת תכנית אימון להכשרת רקדנים: סיגל רוט

מועד המופע:
המופע יתקיים באולם אביב, סטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים –
מנורה 3, קמפוס האמנויות החדש (ליד בית העם), ירושלים.