אודות הסדנה

חזון ומטרות
הסדנא להכשרת רקדנים הוקמה מתוך רצון לטפח רקדנים להיות מקצועיים בתחום המחול ולהוות עתודה ללהקת המחול ורטיגו. תלמידי מחול רבים חסרים את ההכשרה להתפתח לרקדנים מקצועיים בסיום לימודיהם, מתוך הכרה בחוליה החסרה בשלב זה הוקמה הסדנא כבית לכל אותם רקדנים הנמצאים בשלב המעבר מתלמיד לרקדן.

ייחודיות הסדנא להכשרת רקדנים
שפת התנועה של ורטיגו מורכבת ממגוון רחב של שיטות תנועה כמו ריליס, בלט קלסי וקונטקט אימפרוביזציה. בסדנא אנחנו מנסים לשמר את דרך עבודתה של ורטיגו ולחשוף את התלמידים לאותו מגוון תנועתי תוך הקפדה על יחס אישי ורף מקצועי גבוה.
הסדנא להכשרת רקדנים הוקמה בינואר 2002 לצד להקת המחול ורטיגו.
מורה ומנהלת אמנותית – קרן חורש-בגון
מורה ומנהל חזרות – מיכה עמוס
סיגל רוט- מרכזת הסדנא

דמות הבוגרים
בוגרי הסדנה הם רקדנים עם יכולות נרחבות המסוגלים לצאת לדרכם המקצועית לאחר שרכשו כלים מגוונים בתחום המחול העכשווי. השאיפה העיקרית היא לראות את הבוגרים שלנו משתלבים בלהקת ורטיגו ובלהקות מחול מקצועיות דומות. בנוסף יוכלו גם להשתלב בתחום הפרינג’, להמשיך בלימודים בארץ ובחו”ל, ולפתח את דרכם בתחומים כמו קונטקט אימפרוביזציה, הוראה ושילוב המחול באופן יצירתי בחיים המקצועיים והקהילתיים.

מבנה הלימודים – הסדנא להכשרת רקדנים

התכנית  להכשרת רקדנים של רקדנים של ורטיגו  היא  תכנית דו-שנתית שמטרתה להכשיר רקדנים כדי שיוכלו להשתלב בעולם המחול המקצועי.

מיועד לרקדנים  בני 18 – 28 ולרקדניות בנות 18-25 אשר מגיעים ממסגרות מחול בארץ ובעולם. ‘המסלול’ מוכר על ידי משרד התרבות והספורט וניתן לממש ללימודים בו את המענק ע”ח חיילים משוחררים. בוגרי סדנת ורטיגו השתלבו במהלך השנים בסצנת המחול  העצמאי בארץ ובחו”ל .

תלמידי הסדנא מופיעים 4 פעמים בשנה במסגרת תכנית ‘בציר’ בעיר ובכפר ו-3 פעמים בשנה במסגרת ערב סטודיו, כמו כן משתתפים בפרויקטים מיוחדים ושונים.

התחלה  סמסטר א’ 4.9.2018  סיום סמסטר א’  סוף ינואר 2019

התחלת סמסטר ב’  3.2.2019  סיום  סוף יוני 2019

שכר הלימוד
שנה א’ 17,430 ₪
שנה ב’ 16,000 ₪

*כולל דמי רישום בסך 750 ₪ ללא החזר במקרה של ביטול