ורטיגו כפר אמנות אקולוגי מארחים מתגשמות Becoming ערב משותף מאת סופיה קרנץ ו דנה נעים חפוטה

יום שלישי, 5/7  בשעה 20:00 אולם ברונקה – ורטיגו כפר אמנות אקולוגי

לרכישת כרטיסים לחצו על הקישור הבא:  מתגשמות

ערב המורכב משתי עבודות העוסקות בנשים בעידן וירטואלי והשפעותיו הגופניות: 'שטח אפור' מאת סופיה קרנץ מציג את המתח בין ביצוע פעולה לחשיפה שלה החוצה, כתוצאה של שאריות הסגרים אשר נספגו בגוף. ביצירה זו ארבע נשים מוקפות בקהל היוצר מבנה דמוי בית, פעולתן נחשפת בליל ברירה והן דורשות אהדה ואישור להצלחה באופן אובססיבי. האם המבט התמידי עליהן נותן תוקף לפעולתן? האם העשייה אינה קיימת אם איננה מוצגת?
היצירה 'תראי לי רגע פלאי, גם אם זה רק בהבזק' מאת דנה נעים חפוטה חוקרת את חוסר הרציפות של חווית הקיום, חוסר רציפות אשר בא לידי ביטוי בהבזקים גופניים וטכנולוגיים ובקטיעתם: חווית הקיום כהפרעה בלתי נגמרת. על הבמה שתי רקדניות ושלושה מסכים המציגים קרעים והבזקים של מידע המתכתב עם תודעת וגוף הרקדניות. הן מנסות לשהות בתוך ההבזק הגופני, השפתי או הטכנולוגי, אך היעלמותו הזריזה מחבלת במאמציהן. היא יוצרת שפה בימתית וגופנית של היעלמות אשר חוגגת את הכישלון, את חוסר השהות וחוסר האחיזה ברגע.
שתי העבודות יחד פורשות מבט על נוכחות במרחב בעל מגבלות כמעט ממשיות: מגבלות וירטואליות. הן מספרות על פעולתו של הגוף הגשמי מול משאלת לב סמויה. איך הגוף והנוכחות מתקיימים במגבלות אלה? איך אנחנו מתגשמות בתוכו?

 

שטח אפור מאת סופיה קרנץ:

רקדניות: אדר ריקליס, פרי לוסטיגר, שרון ברבקוב,סופיה קרנץ.

סאונד : ג׳ימס אסף בר און

היצירה עלתה בבכורה 10/5 בפסטיבל מיפו עד אגריפס

ניהול אומנות אלעד שכטר

תראי לי רגע פלאי, גם אם זה רק בהבזק מאת דנה נעים חפוטה

כוריאוגרפיה ועריכת וידאו: דנה נעים חפוטה

רקדניות: בר ביסקר והלה רגב.

המופע בתמיכת עמותת הכוריאוגרפים ומשרד התרבות.